click to enable zoom
در حال جستجو ...
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
باز کردن نقشه
حالت نمایش نقشه راه ماهواره ترکیبی زمین مکان من تمام صفحه قبل بعد
جست و جوی پیشرفته
تنظیمات بیشتر
نتایج پیدا شده 0 مورد نمایش تمام نتایج -
جست و جوی پیشرفته
تنظیمات بیشتر
نتایج پیدا شده 0 مورد
نتایج جستجوی شما

آیفون های ۲۰۱۸ به تراشه کم مصرف اپل مجهز خواهند شد

Posted by tiksam on آذر ۲۴, ۱۳۹۶
| ۰

 

جدیدترین خبرها حاکی از طراحی و تولید تراشه کم مصرف اپل با یک سیستم مدیریت پیشرفته انرژی است که در سال ۲۰۱۸ به آیفون‌ها خواهد رسید.

به نظر می‌رسد اهالی‌ کوپرتینو قصد دارند وابستگی خود به سایر شرکت‌های تولیدکننده قطعات را کمتر کنند. این شرکت اوایل سال جاری همکاری خود با یک تولیدکننده پردازنده‌های گرافیکی به نام Imagination Technologies را متوقف کرد و یک سیستم گرافیکی داخلی را در تراشه A11 SoC خود قرار داد. حالا نیز خبرهای جدید حاکی از آن است این غول بزرگ تولید‌کننده آمریکایی از تراشه کم مصرف اختصاصی در آیفون‌ های سال ۲۰۱۸ خود بهره خواهد گرفت.

در گزارش رسانه Nikkei Asian آمده است که این تراشه کم مصرف اپل پیشرفته‌ترین قطعه این بخش در صنعت تلفن‌ های هوشمند خواهد بود. این چیپست جدید و فوق پیشرفته، مصرف انرژی و همچنین نحوه شارژ شدن آیفون های آینده اپل را کنترل و مدیریت خواهد کرد. اگر این مهم رخ دهد، شاهد عمر باتری بسیار خوبی در پرچمداران سال ۲۰۱۸ اپل خواهیم بود.

شرکت Dialog Semiconductor در حال حاضر تولیدکننده انحصاری قطعات مدیریت مصرف انرژی به شمار می‌رود و جدیدترین دستاوردهای آن را نمی‌توان تحول بزرگی در حوزه مصرف شارژ در نظر گرفت. ۷۴ درصد از درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ از طریق شرکت اپل بدست آمده بود. حالا با انتشار این گزارش و سیاست جدید اپل در قطع همکاری با Dialog، کاهش ارزش ۱۹ درصدی سهام آنها کاملا قابل پیش‌بینی بود. اپل می‌خواهد از این تراشه اختصاصی مصرف انرژی در حدود ۵۰ درصد از آیفون‌ های سال ۲۰۱۸ خود استفاده کند. با این حال ممکن است این مهم به سال ۲۰۱۹ موکول شود. علاوه بر این در گزارش مذکور آمده است که تراشه‌های اپل توسط شرکت تایوانی TSMC تولید خواهند شد.

سیاست جدید اپل مبنی بر قطع همکاری با شرکای خود در زمینه تولید قطعات می‌تواند نکته مثبتی باشد. با این کار علاوه بر پرداخت مبالغ کمتر مربوط به گواهینامه قطعات، اپل می‌تواند سرعت ساخت محصولات جدید را در خط تولید بالا ببرد و رقابت بهتری با سایر پرچمداران بزرگ داشته باشد؛ شاید دیگر مشکلاتی که در زمینه تولید انبوه آیفون ۱۰ اپل وجود داشت برای پرچمداران سال ۲۰۱۸ تکرار نشود.

نظر دادن

Your email address will not be published.

    مقایسه واحد تجاری/اداری